Геодезія: види геодезичних робіт

eko-1Геодезія: вимоги сучасності

Життя не стоїть на місці. Зі зростанням вимог сьогодення розвивається і геодезія. Виконати геодезичні роботи від невеличких до самих складних пропонує фірма ТОВ “Гільдія Інжинирінг”. Інформацію стосовно геодезії земельної ділянки можна подивитись на сайті geotop.com.ua. На сайті можна замовити дзвінок, подивитись інформацію про компанію, замовити послугу.

Все складнішим стає будівництво, зростають вимоги до точності встановлення меж між земельними ділянками, потреби проектування вимагають не тільки дуже точних планів, а і побудови тримірних моделей з великою кількістю точок, в яких визначені їх просторові дані. Задовільняти потреби сучасності геодезії вдається завдяки новим методикам виконання геодезичніх робіт, винаходу нових приладів і вдосконавленню існуючих. Геодезія спрямована на потреби людей. Велике коло геодезичніх робіт об’єднується під назвою геодезія ділянки.

Геодезія земельної ділянки: питання ладу у паперах на землю не є останнім

Папери на земельну ділянку повинні бути в належному стані. Кожна ділянка мусить мати кадастовий номер та стояти на кадастровому обліку. Якщо на порядку денному стоїть питання наведення ладу у документах на землю – треба діяти! Геодезія земельної ділянки в такому разі починається з кадастрової зйомки. Метою кадастрової зйомки є фіксація розміру та меж ділянки, встановлення розташування земельної ділянки в просторі та по відношенню до сусідніх теріторій.

Читайте также:  Обзор современных гидроизоляционных материалов

Кадастрову зйомку може проводити кадастровий інженер або землевпорядник – людина, котра має спеціальні знання та право виконувати дану роботу. Землевпорядник складе документацію та поставить свій підпис під документами. Він буде нести відповідальність за достовірність даних в цих офіційних паперах. Неякісне виконання робіт загрожує землевпоряднику втратою сертифікату. Але не тільки це спонукає співпрацівників фірми якісно виконувати свою роботу. Геодезія – це їх покликання. Виконуючи кадастрове знімання, вони не тільки досконало володіють геодезичними приладами, а і добре розуміють, що їм треба скласти кадастровий план, точність якого прямцем залежить від точності виконання польових вимірювань.

Геодезія земельної ділянки: в чому полягає процедура винесення меж ділянки в натуру та чи обов’язково її виконувати

Винесення меж земельної ділянки в натуру – це встановлення точного положення меж ділянки на місцевості. Межі ділянки проходять по прямим лініям між кутовими точками, кожна з яких має свої координати. При винесенні меж ділянки в натуру перевіряється, чи не накладаються площі земельних ділянок одна на іншу, чи не перетинаються межі. Юридична межа – та що встановлюється по документах, – повинна співпадати з фактичною межею – тою, яку на місцевості показують огорожі, тини, рівчачки або дерева та кущі.

Читайте также:  Дом архитектора из Бразилии: полная интеграция с природой

Геодезія ділянки шляхом виконання винесення меж в натуру з точністю встановлює на місцевості положення межі, яке існує в документах. Поворотні точки закріплюються. Межі узгоджуються з сусідами та складається Акт з винесення меж в натуру. Без цього документа здійснювати операції із землею (купувати, продавати і таке інше) неможливо.

Хазяїн ділянки приймає по акту закріплені поворотні точки на збереження, і тому він є зацікавленою особою в тому, щоб точки закріплювалися надійно. На вибір господарю ділянки пропонується три види межових знаків. Геодезія ділянки ціна залежить від кількості поворотних точок, які підлягають виносу, та виду межового знаку, який обрав господар.

Геодезія ділянки: топографічний план та геологічні вишукування

Кількість геодезичних робіт, які будуть виконуватись в межах земельної ділянки, залежить від потреб її господаря. Комусь достатньо посадити город та сад. Для такої людини геодезія ділянки буде обмежена виконанням кадастрових робіт та винесенням меж. Хтось влаштовується в межах свого землеволодіння з розмахом. Тут і басейн, і ландшафтні роботи по ділянці, і планується побудова капітального будинку. Геодезія ділянки ціна або складається з цін окремих видів робіт, які будуть виконуватись в її межах, або може бути комплексною. Також геодезичні роботи можна виконувати поступово по мірі виникнення необхідності, користуючись знижками на пакети послуг.

Читайте также:  Виды строительных лесов, используемые в современном мире

Замовнику слід розуміти, які геодезичні роботи і коли йому доведеться виконати на земельній ділянці для втілення своїх мрій в дійсність. Топографічний план ділянки потрібен доволі часто. Але для різних потреб використовують топоплани різного масштабу. Для побудови топографічного плану виконують топографічне знімання. Найчастіше геодезія ділянки містить в собі топографічне знімання масштабу 1:500. Це обумовлено широким використанням плану-п’ятисотки. І дозвіл на забудову отримати можна, маючи такий план, і геологію виконати, і проектування зробити, і інженерні мережі прокласти. А от для підключення коммунікацій потрібен топоплан більш дрібного масштабу. Нормативні документи дозволяють викреслювати топографічний план дрібнішого масштабу на основі знімання, виконаного в більшому масштабі. Але для отримання технічних даних при підключенні до електромережі, наприклад, топоплан повинен охоплювати всю теріторію, по якій будуть прокладатися мережі. Тому топозйомка може виконуватись на ділянці неодноразово. Якщо ж геодезія земельної ділянки буде містити геологічні вишукування для будівництва, то геодезія ділянки ціна значною мірою буде залежати від масштабів будівництва і складності геології ділянки.