Мінеральна вода та її властивості

shutterstock_204055219Земля багата на різноманітні мінерали та корисні речовини, які в повній мірі використовуються для поліпшення здоров’я. Мінеральні води насичені біологічно активними хімічними компонентами і газами, цілюще впливаючи на організм людини. Точніше кажучи, мінеральна лікувальна вода нормалізує процеси обміну, поліпшує роботу травлення, допомагає у підвищенні тонусу, сприяє виведенню шлаків і токсинів з організму, допомагає зменшити апетит під час дієти, а також володіє протизапальними властивостями. Кислотно-основний стан визначається величиною рН. Згідно того, який вплив мінеральні води мають на організм, їх можна використовувати, як для зовнішнього застосування, наприклад, у вигляді мінеральної ванни, так і для внутрішнього – інгаляції, зрошення, спринцювання, клізми та пиття.

Середньо- і маломінералізовані води часто використовуюиться внутрішньо. Питна вода ділиться на декілька видів:

  • лікувальна мінеральна питна (загальна мінералізація приблизно в межах 8-12 г/л. Також сюди відносять води з меншою ніж 8 г/л мінералізацією, якщо вони містять підвищену кількість бору, миш’яку та інших компонентів, які мають специфічний вплив при окремих захворюваннях);
  • мінеральна питна лікувально-столова (загальна мінералізація становить 2-8 г/л. Цього виду вода застосовується, як із метою лікувальння, так і в якості столового напою);
  • природна мінеральна столова та природна столова вода (мінералізація від 1 до 2 г/л відноситься до природної мінеральної столової, тоді як вода – мінералізацією менше 1 г/л належить до природної столової води).

Однією з найважливіших характеристик мінеральних вод є безсумнівно її хімічний склад. Саме склад води має велике значення при визначенні її фізіологічного і лікувального впливу. Мінеральна вода знаменита тим, що до складу входять не тільки солі, а й комплекси іонів, які постійно з’єднуються і роз’єднуються, таким чином змінюють її склад.

Наша країна з лікувальною метою використовує тисячі відомих у всьому світі брендів мінеральних вод. Питне лікування може бути успішним і в домашніх умовах з допомогою мінеральних вод, які розлиті у пляшки. Такі води за своїм призначенням поділяються на лікувальні, лікувально-столові та столові. Зазвичай на етикетках пляшок вказується, до якого типу належить вода і який її хімічний склад. Щоб лікування дійсно допомогло слід приділити увагу тому, що вказано на пляшці, адже по складу и характеристикам вони мають суттєву різницю.