Найближчі тижні Марс можна буде побачити неозброєним оком

Протягом наступних шести тижнів Марс буде виглядати яскравіше в нічному небі, ніж останні 15 років. Планета перебуватиме на найближчій точці до Землі, в якій вона востаннє була в червні і липні 2003 року. 31 липня Марс буде найбільш яскравим, перебуваючи на відстані 57,6 мільйона кілометрів від Землі.

Протягом усього липня Марс можна буде легко побачити неозброєним оком. Своєю яскравістю він буде порівняємо з найяскравішими зірками. В цей момент Земля буде проходити прямо між Марсом і Сонцем. Минулого місяця в такому ж становищі перебував Юпітер на відстані 658 мільйонів кілометрів.

Коли будете дивитися на Марс, пам’ятайте, що там зараз бушує пилова буря. За даними NASA, вона охоплює всю планету і є однією з найбільш інтенсивних, серед коли-небудь спостережених. З цієї причини марсоходи NASA перебувають у режимі сну, і не відомо, чи зможуть вони функціонувати після бурі.

Звичайно, вночі з Землі всього цього побачити не вийде. Просто пам’ятайте, що побачити Марс так само ми зможемо не раніше, ніж через 15 років.