Причини підвищеної вологості та як з ними боряться осушувачі повітря?

Кожен власник будинку або квартири знайомий з ефектом конденсату, який осідає на вікнах та інших скляних поверхнях. Це «тривожний дзвіночок», що повідомляє про неприпустиму вологість повітря, причому осідання мікроскопічних частинок води вельми небезпечно для людини.Мешканці, вимушені знаходиться в такому приміщенні, ризикують заробити легеневі захворювання, а також проблеми з імунною та кровоносною системою. Доповнити непривабливу картину може утворення цвілі, вдихання спор якої призводить до алергічних реакцій.

Боротися з підвищеною вологістю можна та потрібно, причому досить придбати демократичний осушувач повітря, як альтернативу дуже дорогій конвенційній установці.

Причини виникнення підвищеної вологості в приміщенні

Головний провокатор згубного мікроклімату – це несправності стаціонарної вентиляції або її недостатня продуктивність.

Мало того, причини можуть ховатися в наступних факторах:

  • близькість цокольного поверху або підвалу;
  • відсутність гідроізоляції між перекриттями;
  • наявність акваріумів і велика кількість рослин;
  • сезонне відключення опалювальної системи.

Якщо є хоча б одна названа вище умова, то необхідно купити осушувач повітря, який видалить надлишок вологи та допоможе зберегти здоров’я мешканців, а також дороге майно.

Головні види повітряних осушувачів та як вони працюють

Пристрої для забезпечення гідної та здорової атмосфери в приміщенні діляться на побутові та промислові.

У першому випадку буде доречно познайомитися з принципами роботи приладів, які бувають:

  • абсорбентним;
  • конденсаційними;
  • стискаючими повітря.

У побуті найчастіше використовуються осушувачі з сорбентами, які поглинають вологу з повітря, але їх незручність полягає в необхідності заміни активних речовин. Їх конкурентами є агрегати, конденсуючі рідину, яку необхідно видаляти по мірі накопичення.

Огляд сучасних моделей осушувачів повітря

Технології дозволили зробити типові пристрої більш функціональнішими, оснастивши їх контрольними приладами. Це таймери, мікрокліматичні контролери та вимірювачі вологості. При всій технічній складності повітряні осушувачі мають компактні розміри та відмінну транспортабельність, яка дозволяє легко доставляти прилад в будь-яке приміщення квартири або будинку, чи то ванна кімната, засклена лоджія, підвал чи горище.

P.S. Обирайте осушувач повітря тільки серед асортименту надійних та перевірених часом брендів, які забезпечують гарантією свою продукцію.