Що необхідно знати про роботу по безвізу в Польщі

З появою безвізового режиму для українців, з’явилася шикарна можливість подорожувати та працевлаштуватися в різних країнах, особливо в Польщі. Хоч більшість країн забороняє працювати без робочої візи, Польщі є винятком. Польське законодавство дозволяє працювати тим, хто приїхав щодо безвізового режиму. Відповідно, наші співвітчизники користуються такою можливість.

Отже, розглянемо ось такі варіанти як приїхати на роботу в Польщі по безвізу та залишитися легально

  1. При наявності запрошення від роботодавця. Якщо вам наймач вислав офіційне запрошення/заяву на роботу, то до законності ваших дій не виникне ніяких питань. При перетині кордону можна сміливо говорити, що мета поїздки — працевлаштування, підтвердивши документом;
  2. Якщо ви заздалегідь обговорили з наймачем працевлаштування, без запрошення. За польським законодавством, ваша мета поїздки може бути співбесіда/потенційне знайомство з начальником, якщо ви домовилися про це заздалегідь та по приїзду вже укласти договір з ним;
  3. Ви маєте намір шукати роботу вже перебуваючи в Польщі, та їдете як турист. Бажаєте знайти вакантне місце по прибуттю, можна їхати в країну як турист. Коли її знайдете — можна оформитися законно. Головне дотримуватися всіх правил польського законодавства. Як при наявності візи, наймач зобов’язаний укласти з Вами трудовий договір.

Скільки можна працювати по безвізу в Польщі?

При укладанні трудового договору, перебувати та легально працювати в Польщі можна не більше 90 днів на півроку, в цілому 180 днів в році. Це дуже зручно для тих, хто в пошуку сезонної роботи. Ті хто хоче залишитися на більш тривалий термін ніж 90 днів, можуть по закінченню цього терміну подати документи на робочу візу або дозвіл на проживання.

Офіційний сайт роботи в Польщі

Ким можна влаштуватися працювати по біометрії?

Ця країна приваблива для українських претендентів своєї географічною близькістю, великим вибором вакантних місць з гідною оплатою праці.

Пропонують такі сезонні варіанти робіт:

  • будівництво
  • виробництво
  • аграрна справа.

Самі поляки не горять бажанням працювати в цих сфера, тому тут завжди не вистачає робочих рук. Відповідно, для українців не є проблемою влаштується на дані вакансії.

На яку зарплату можна розраховувати?

Варто зазначити, що польське законодавство передбачає, що мігрантам повинні платити не менше мінімалки. На 2021 рік вона становить 2800 злотих брутто (21 000 грн), а годинна ставка 18,30 злотих (137 гривень) в брутто.

Якщо ви плануєте працювати по безвізу в Польщі, краще займатися пошуком наймача та вакантного місця ще в Україні. Бо потрібно детально вивчити всі нюанси, плюси та мінуси, почитати відгуки про роботодавців. За допомогою завжди можна звернутися в кадрові агентства або зайнятися цим самостійно.

Джерело: europeservice.com.ua