Як впливають кольори на відвідувачів вашого сайту

Дизайн веб-сайту включає в себе величезну кількість дисциплін, що вимагають від творця чималих знань і умінь: від планування до макетування і підбору колірної гамми. Колірна гамма надзвичайно кидається в очі, і саме кольори створюють перше враження відвідувача про сайт. Правильно підібрана колірна гамма може створити хороше враження у відвідувача, тоді як неправильно підібрана може неприємно вразити, детальніше можна дізнатися на спеціальних ресурсах, що містять інформацію з цього приводу.

Бажаючи створити хороший сайт, дизайнер повинен знати, яку дію колір може чинити на людей. Люди підсвідомо реагують на кольори і асоціюють їх з різними почуттями та емоціями. Кольори не тільки можуть порушувати емоції і почуття, які можуть впливати на сприйняття сайту, але вони також можуть бути використані для направлення користувачів сайту в певні розділи вашого сайту.

Будь-який колір, який ви тільки можете собі уявити, може бути використаний сьогодні в інтернеті, а це означає, що вибір правильних кольорів може стати величезною завданням. Тому коротко розглянемо, які реакції викликають деякі кольори.

Зелений колір асоціюється з природою та світом. Це розслабляючий колір і чудово підходить для створення ефекту релаксації.

Білий колір залишає відчуття чистоти, простоти і невинності. Як головний колір сайту, білий колір хороший, так як він нейтральний, і не викликає якихось певних асоціацій.

Синій і блакитний найбільш часто використовуються бізнес-сайтами. Це обумовлено тим, що ці кольори відразу викликають відчуття конфіденційності, холодності. Проте одночасно з цим умиротворяють і заспокоюють. Цей колір використовується багатьма компаніями для створення відчуттів сили і впевненості.

Чорний пов’язаний з відчуттями витонченості і, часом, загадковості. Дуже популярний колір в дизайні. Він ефектно відтіняє інші кольори і добре з ними контрастує.

Сірий колір може асоціюватися з повагою і скромністю, але водночас викликає відчуття нудьги і занедбаності. У вмілому поєднанні з яскравими квітами викликає відчуття строгості і професіоналізму.

Помаранчевий міцно асоціюється з одухотвореністю і зціленням. Цей колір символізує сонце і його заспокійливу енергію. Це сильний колір. Але він не такий натуральний, як жовтий, і не такий глибокий, як червоний. Не варто занадто багато використовувати цього кольору на сайті. Повний енергії помаранчевий додає молодості, яскравості в дизайн сайту.

Темні відтінки фіолетового можуть бути дуже глибокими і привабливими. Фіолетовий колір пов’язаний з розкішшю, одухотвореністю, багатством і зарозумілістю. Світлі відтінки асоціюються з романтичністю та вишуканістю.

Кольори не тільки роблять сайт привабливим, але і підтримують емоційний настрій аудиторії. Вибір квітів, що дратують відвідувачів може зашкодити вашому сайту, тоді як вміле використання колірної гами може створити у відвідувача передчуття чогось приємного при вході на сайт.